Pomôžte Majke vyhrať boj so zákernou chorobou

, ,

Rakovina je zákerná choroba, ktorá predstavuje širokú skupinu nádorových ochorení. Existuje niekoľko stoviek druhov rakoviny, ktoré sú zväčša pomenované podľa časti tela, ktorú postihujú.

Na Slovensku prehráva boj s rakovinou každoročne množstvo ľudí. Ide o druhú najčastejšiu príčinu úmrtí (zdroj: WHO). Vďaka pokrokom v medicíne dostávajú ľudia novú nádej a chuť bojovať. A presne tak to je aj v prípade Majky, ktorá dnes bojuje s rakovinou.

Majka so svojím bratom, ktorý výzvu realizuje. (zdroj: LudiaLudom.sk)

Majke lekári odporučili novú liečbu, ktorá je však veľmi nákladná. Preto všetkých touto cestou prosíme o pomoc. Na webovej stránke ĽudiaĽuďom.sk prebieha od 21. 12. 2020 do 31. 3. 2021 finančná zbierka, ktorej cieľom je zabezpečiť finančné prostriedky na liečbu onkologického ochorenia ešte neregistrovaného lieku v EÚ, ktorý poisťovňa neprepláca. Majka sa lieči už približne dva roky, absolvovala niekoľko cyklov chemoterapie, no podľa posledných výsledkov na Slovensku dostupná liečba už nezaberá.

Liek (Trodelvy), ktorý Majka potrebuje stojí približne 4200 € za jedno balenie. Na jeden cyklus liečby je potrebných 33.650 € s DPH, pričom Majka musí podstúpiť tri cykly liečby. Ide o skutočne nákladnú liečbu. Preto vás všetci členovia Nadácie Žltá Kačička v mene Majky a všetkých ľudí, ktorým na nej záleží, žiadame o pomoc.

Prosíme, aby ste prispeli na liečbu proti tejto hroznej chorobe, a dali tak nádej cennému ľudskému životu. Prispieť môžete priamo v zbierke na stránke ĽudiaĽuďom.sk.   

Za každú pomoc všetkým zo srdca ďakujeme. Pomáhaj aj ty!

Prvé hračky zo zbierky sme už odovzdali

Na začiatku tohto roka sme spustili zbierku hračiek pre deti...

Zanechať komentár