kontakty

Ametystová 5, 821 06 Bratislava

nadacia@zltakacicka.sk

+421 948 900 155

Zbierka detských kníh

Dajte starým knihám druhú šancu. Knihy, ktoré vaše deti už nečítajú nemusia skončiť v koši. Od 1. apríla do 31. júla spúšťame druhý ročník zbierky kníh. Darovať môžete detské, ale napríklad aj náučné knihy, ktorým potom nájdeme nový domov.

Darovať môžete napríklad rozprávkové knihy, knihy so slovenskými povesťami, rozprávkami alebo tiež napríklad knihy o prírode, histórii a technike. Darovať môžete nové, ale aj používané knihy.

Prosíme vás však, aby ste darovali len vhodné knihy pre deti, ktoré nie sú zničené alebo opotrebované. Všetkým darovaným knihám budeme hľadať nový domov a posunieme ich škôlkam, školám a detským centrám, aby mohli knihy opäť robiť deťom radosť.

Od:

1.4.2023

Do:

31.12.2023

Kategória:

Zbierky

Organizuje:

Nadácia Žltá Kačička

Urobte dobrý skutok

V závislosti od počtu darovaných kníh, knihy prerozdelíme do niekoľkých centier pre deti a rodiny, a tiež krízových centier, škôl a do ďalších zariadení určených pre deti a rodiny. 

Nové aj používané detské knihy môžete posielať (po dohovore aj priniesť) na adresu:

  • Nadácia Žltá Kačička
  • Roman Tomša
  • Ametystová 5
  • 821 06 Bratislava

Knihy prosíme neposielajte doporučene! Ďakujeme.

V prípade otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na čísle +421 948 900 155, môžete nám napísať správu cez našu stránku alebo nám môžete napísať mail na nadacia@zltakacicka.sk.

Okrem zbierky kníh sa môžete zapojiť aj do zbierky hračiek. Darovať môžete nepoškodené detské hračky, ktorým rovnako nájdeme nový domov a využitie.

Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet. Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých. – Jacqueline Kennedy

Nemáte doma žiadne vhodné knihy, ktoré by ste mohli darovať? Nevadí! Prispieť môžete aj finančne na náš transparentný účet. Vhodné hračky za vás nakúpime a darujeme ich vo vašom mene.

Číslo účtu: SK81 8330 0000 0000 2019 0155