kontakty

Ametystová 5, 821 06 Bratislava

nadacia@zltakacicka.sk

+421 948 900 155

Zbierka detských kníh

Dajte starým knihám druhú šancu. Knihy, ktoré vaše deti už nečítajú nemusia skončiť v koši. Od 1. februára 2024 do 31. júla 2024 spúšťame už tretí ročník zbierky kníh. V minulom roku sme aj v’daka vašej podpore vyzbierali viac ako 500 kníh, ktoré získali nový domov. 

Darovať môžete detské, ale napríklad aj náučné knihy, ktorým potom nájdeme nový domov.

Darovať môžete napríklad rozprávkové knihy, knihy so slovenskými povesťami, rozprávkami alebo tiež napríklad knihy o prírode, histórii a technike. Darovať môžete nové, ale aj používané knihy.

Prosíme vás však, aby ste darovali len vhodné knihy pre deti, ktoré nie sú zničené alebo opotrebované. Všetkým darovaným knihám budeme hľadať nový domov a posunieme ich škôlkam, školám a detským centrám, aby mohli knihy opäť robiť deťom radosť.

Pokiaľ ste škola, knižnica alebo napríklad nemocnica môžete požiadať o knihy zo zbierky kníh

Od:

1.2.2024

Do:

31.7.2024

Kategória:

Zbierky

Organizuje:

Nadácia Žltá Kačička - Napíšte nám

Aké knihy sú vhodné?

Darovať môžete používané knihy, ktoré však nesmú byť poškodené alebo znečistené. Knihám potom nájdeme nový domov v školských a mestských knižniciach alebo ich posunieme do detských centier.

Ktoré knihy sú vhodné?

  • Detské knihy, rozprávkové knihy, detské náučné knihy (Pre najmenších, pre prvákov, pre pubertiakov, Young Adult, beletria, rozprávky, sci-fi, fantasy, leporelá, náučné knihy)
  • Encyklopédie a náučné knihy (Humanitné a spoločenské vedy, história, životopisy a reportáže, zdravie a životný štýl, počítače a internet, umenie a dizajn, príroda a zvieratá)
  • Beletria (Sci-fi a fantasy, spoločenská beletria, klasická beletria, historické, slovenská beletria, svetová beletria, poézia)

Urobte dobrý skutok

V závislosti od počtu darovaných kníh, knihy prerozdelíme do niekoľkých centier pre deti a rodiny, a tiež krízových centier, škôl a do ďalších zariadení určených pre deti a rodiny. 

Nové aj používané detské knihy môžete posielať (po dohovore aj priniesť) na adresu:

  • Nadácia Žltá Kačička
  • Roman Tomša
  • Ametystová 5
  • 821 06 Bratislava

Knihy prosíme neposielajte doporučene! Ďakujeme.

V prípade otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na čísle +421 948 900 155, môžete nám napísať správu cez našu stránku alebo nám môžete napísať mail na nadacia@zltakacicka.sk.

Aj zbierka hračiek

Okrem zbierky kníh sa môžete zapojiť aj do zbierky hračiek. Darovať môžete nepoškodené detské hračky, ktorým rovnako nájdeme nový domov a využitie.

Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet. Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých. – Jacqueline Kennedy

Nemáte vhodné knihy?

Nemáte doma žiadne vhodné knihy, ktoré by ste mohli darovať? Nevadí! Prispieť môžete aj finančne na náš transparentný účet. Vhodné hračky za vás nakúpime a darujeme ich vo vašom mene.

Môžete pomôcť aj inak a dokonca vás to nebude ani nič stát. Pomôcť môžete aj darovaním 2% dane. Všetky potrebné informácie aj predvyplnené tlačivo nájdete na našom webe

Číslo účtu: SK81 8330 0000 0000 2019 0155