kontakty

Kvetná 16, 821 07 Bratislava

nadacia@zltakacicka.sk

+421 948 900 155

Lenka Družkovská

Nezištné pomáhanie druhým som vždy považovala za zmysluplné a ušľachtilé. Zapojenie sa do Nadácie Žltá Kačička pre mňa znamená veľa a dalo to môjmu životu ďalší význam.

Roman Tomša

Človek sa snaží v živote niečo veľkolepé vybudovať, zmeniť a skrášliť svoje okolie, vybudovať zázemie pre seba a rodinu a tiež kariéru. Málokedy si však uvedomujeme, čo nám všetko život dáva, ale čo mu dávame späť?

Viliam Gabria

V živote sme toho veľa dostali. Čo sme však odovzdali ďalej? Občas stačí sa iba na chvíľu zastaviť a zmyslieť sa. Veľa krát sa sťažuje aké to máme ťažké, no je to skutočne tak?

Richard Nadányi

Už dlho mám v hlave myšlienky, ktoré ma neustále smerujú k pomoci druhým. Doteraz to bola prevažne pomoc manuálna pri menších opravách a rekonštrukciách, alebo to bola pomoc spolužiakom pri vysvetľovaní učiva, ktorému nerozumeli. No stále som cítil, že by som rád pomáhal viac.

A presne to mi bolo umožnené pri vstupe do Nadácie Žltá Kačička. Som iba na začiatku svojej cesty, no už teraz viem, že s ľuďmi pôsobiacimi v Nadácii máme príležitosť podať pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú. Nevravím, že zmeníme celý svet, ale niekomu môže naša pomoc celý svet zmeniť.

Richard Marcin

Mám dlhoročné skúsenosti s vedením a riešiením rôznych projektoch na Slovensku a v zahraniči, kde jedine jasný cieľ a tvrdá práca sú zárukou úspechu.

Martin Karásek

Vnímam ľudstvo ako jeden organizmus, preto chcem podporiť ľudí pri hľadaní riešenia v náročných situáciách, ktoré im prišli do života. Držím sa motta: nie je bohatý ten, kto veľa má, ale ten, kto veľa dáva.

Martin Juriga

Mám za to, že kľúčom riešenia každého problému je jeho správne pomenovanie, vnútorné zmierenie sa s jeho najhorším možným následkom a napokon vynaloženie snahy o zmiernenie alebo úplné odstránenie negatívneho následku daného problému.

Peter Holzmann

Život je raz taký, pre niekoho je život ako vydláždená cesta zo zlata, pre iného je život strastiplná cesta ťažkým osudom. A preto si myslím, že je dobre sa na chvíľu zastaviť a obzrieť sa okolo seba.