Články

Alexej Fabian: malý človiečik s veľkou vierou na život

Malý Alexej Fabian má iba tri mesiace a už musí bojovať o svoj život. Drahá liečba, ktorá by mu mohla zachrániť život však na Slovensku nie je preplácaná. Pomôcť mu však môžeš aj ty!

Po narodení bol malý Alexej zdravé dieťa. Aspoň to tak vyzeralo. No po 5.týždni mu diagnostikovali genetickú chorobu SMA1 – Spinálna Muskulárna Atrofia. Stáva sa nehybný a deti so SMA1 sa zvyčajne nedožijú 2 rokov.

Trojmesačného chlapčeka z Nového Mesta nad Váhom však môže predsa len niečo zachrániť. V USA bola vyvinutá genetická liečba, ktorá môže malému Alexejovi zachrániť život. Drahú genetickú liečbu však neprepláca žiadna slovenská zdravotná poisťovňa.

Liek s názvom Zolgensma, je však najdrahšia terapia na svete – Alexej ale vie, že po ňom má až 90% šancu, že bude žiť 100% plnohodnotný život.

Alexej Fabian, otec Juraj Fabian a mama Andrea Hrušovská veria, že sa nájde dostatok dobrých ľudí, ktorí sa vďaka finančnému príspevku stanú súčasťou ich budúcnosti.

Ahojte – moje meno je Alexej Fabian a potrebujem aj tvoju pomoc 🙏👉 Narodil som sa so Spinálnou svalovou atrofiou (SMA…

Uverejnil používateľ ShareTiny for AleXej – SMA1 Sobota 21. decembra 2019

Na liečbu v USA však musia rodičia získať necelé dva milióny eur. Prispieť môžeš aj ty príspevkom na transparentný účet SK02 0900 0000 0051 6626 1289. Stav účtu môžeš sledovať online priamo na stránke banky.

Prispieť však môžeš aj online priamo cez službu PayPal alebo do zbierky cez službu PayPal.

View this post on Instagram

🐻 Moje prvé meniny a hneď som čítal stovky prianí – olalááá, to ste ma milo prekvapili 🥳🤩 ĎAKUJEM VÁM 🥰♥️😍 Aj takýto ochranca macik mi prišiel, hneď sme sa s ním hrali s bratrančekom, no len mal trošku prevahu – nevadí, veď po Zolgensma to bude lepšie🥰 Nebude dnes dlhý príspevok, lebo niekedy je menej viac a ja Vám z celého srdca ďakujem, že ste tu somnou 💗👨‍👩‍👦 PS: zajtra Vám ukážem, na video, čo mi ocino zostrojil, akú parádicu “mašinku” na precvičovanie…🙃 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 – stav dnes: Na Facebooku je nás 3525 ✅ Na Instagrane je nás 1133 ✅ 👍🎯 Celkovo je na účte 79.320,49€ 💶 (Transparentný účet + PayPal + osobný dar v obálke – ten pošlem na transparentný účet tiež) . . . Budem rád, ak aj naďalej budeš zdieľať náš Facebook a Instagram, máme spoločný cieľ a to dám(e) len s Tvojou podporou ♥️♥️♥️♥️♥️ Instagram narastá- pridaj sa aj ty👉 sharetiny_for_alexej . . . Akými spôsobmi ma môžete podporiť ?!✅ 1👉 – klasickým prevodom na číslo účtu v SLSP: IBAN: SK0209000000005166261289 BIC: GIBASKBX Tu nájdete aj vždy aktuálny stav: https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK0209000000005166261289 2👉 – zo zahraničia alebo aj na SVK, vďaka PayPal: paypal.me/AlexejFabian 3👉 – zo zahraničia alebo na SVK, PayPal zbierka na zdielanie cez sociálne siete tu: https://paypal.me/pools/c/8l3pfJzPOi #ShareTinyForAlexej #meniny #dnessshram #dakujem #priania #mademyday

A post shared by ShareTiny for AleXej – SMA1 (@sharetiny_for_alexej) on

Sleduj príbeh Alexeja Fabiana a všetky podklady, postup, príspevky, články, na špeciálne vytvorenej stránke na Facebooku a Instagram.

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.